跳去內容
主目錄
主目錄
移去側欄
收埋
導覽
頭版
目錄
正嘢
時人時事
是但一版
關於維基百科
聯絡處
捐畀維基百科
交流
說明書
城市論壇
社區大堂
最近修改
查嘢
搵嘢
閱讀設定
開戶口
簽到
個人架生
開戶口
簽到
未簽到編者用嘅版面
知多啲
貢獻
同呢個互聯網地址嘅匿名人傾偈
鹽田路站
2種語言
English
中文
改拎
文章
討論
粵語
閱
改
睇返紀錄
架撐
架撐
移去側欄
收埋
動作
閱
改
睇返紀錄
基本
有乜連過嚟
連結頁嘅更改
上載檔案
專門版
固定連結
此版明細
引用呢篇文
攞短網址
下載QR code
維基數據項
打印/匯出
下載PDF
印得嘅版本
第啲維基項目
維基同享
閱讀設定
移去側欄
收埋
出自維基百科,自由嘅百科全書
鹽田路站
係
深圳地鐵
嘅一個車站。
睇
傾
改
深圳地鐵
路綫同車站
開咗嘅
1號綫
機場東
–
後瑞
–
固戍
–
西鄉
–
坪洲
–
寶體
–
寶安中心
■
–
新安
–
前海灣
■
■
–
鯉魚門
–
大新
–
桃園
–
深大
–
高新園
–
白石洲
–
世界之窗
■
–
華僑城
–
僑城東
–
竹子林
–
車公廟
■
■
■
–
香蜜湖
–
購物公園
■
–
會展中心
■
–
崗廈
■
–
華強路
–
科學館
■
–
大劇院
■
–
老街
■
–
國貿
–
羅湖
2號綫
赤灣
■
–
蛇口港
–
海上世界
–
水灣
–
東角頭
–
灣廈
–
海月
–
登良
–
後海
■
–
科苑
–
紅樹灣
–
世界之窗
■
–
僑城北
–
深康
–
安托山
■
–
僑香
–
香蜜
–
香梅北
–
景田
■
–
蓮花西
–
福田
■
■
–
市民中心
■
–
崗廈北
■
–
華強北
■
–
燕南
–
大劇院
■
–
湖貝
–
黃貝嶺
■
–
新秀
–
蓮塘口岸
–
仙湖路
–
蓮塘
■
–連接8號綫去鹽田路→
3號綫
福保
–
益田
–
石廈
■
–
購物公園
■
–
福田
■
■
–
少年宮
■
–
蓮花村
■
–
華新
■
–
通新嶺
■
–
紅嶺
■
–
老街
■
–
曬布
–
翠竹
–
田貝
■
–
水貝
–
草埔
–
布吉
■
■
–
木棉灣
–
大芬
–
丹竹頭
–
六約
–
塘坑
–
橫崗
–
永湖
–
荷坳
–
大運
■
■
–
愛聯
–
吉祥
–
龍城廣場
–
南聯
–
雙龍
■
4號綫
牛湖
–
觀瀾湖
–
松元廈
–
觀瀾
–
長湖
–
茜坑
–
竹村
–
清湖北
–
清湖
–
龍華
–
龍勝
–
上塘
–
紅山
■
–
深圳北
■
■
–
白石龍
–
民樂
–
上梅林
■
–
蓮花北
–
少年宮
■
–
市民中心
■
–
會展中心
■
–
福民
■
■
–
福田口岸
■
5號綫
赤灣
■
–
荔灣
–
鐵路公園
–
媽灣
–
前灣公園
–
前灣
■
–
桂灣
–
前海灣
■
■
–
臨海
–
寶華
–
寶安中心
■
–
翻身
–
靈芝
–
洪浪北
–
興東
–
留仙洞
–
西麗
■
–
大學城
–
塘朗
–
長嶺陂
–
深圳北
■
■
–
民治
–
五和
■
–
阪田
–
楊美
–
上水徑
–
下水徑
–
長龍
–
布吉
■
■
–
百鴿籠
–
布心
–
太安
■
–
怡景
–
黃貝嶺
■
6號綫
科學館
■
–
通新嶺
■
–
八卦嶺
■
–
銀湖
■
–
翰嶺
–
梅林關
–
深圳北站
■
■
–
紅山
■
–
上芬
–
元芬
–
陽台山東
–
官田
–
上屋
–
長圳
–
鳳凰城
–
光明大街
–
光明
–
科學公園
–
樓村
–
紅花山
–
公明廣場
–
合水口
–
薯田埔
–
松崗公園
–
溪頭
–
松崗
■
7號綫
西麗湖
–
西麗
■
–
茶光
–
珠光
–
龍井
–
桃源村
–
深雲
–
安托山
■
–
農林
–
車公廟
■
■
■
–
上沙
–
沙尾
–
石廈
■
–
皇崗村
–
福民
■
■
–
皇崗口岸
–
福鄰
–
赤尾
–
華強南
–
華強北
■
–
華新
■
–
黃木崗
■
–
八卦嶺
■
–
紅嶺北
■
–
筍崗
–
洪湖
–
田貝
■
–
太安
■
8號綫
←連接2號綫去赤灣 –
蓮塘
■
–
梧桐山南
–
沙頭角
–
海山
–
鹽田港西
–
深外高中
–
鹽田路
9號綫
前灣
■
–
夢海
–
怡海
–
荔林
–
南油西
–
南油
–
南山書城
–
深大南
–
粵海門
–
高新南
–
紅樹灣南
■
–
深灣
–
深圳灣公園
–
下沙
–
車公廟
■
■
■
–
香梅
–
景田
■
–
梅景
–
下梅林
–
梅村
–
上梅林
■
–
孖嶺
■
–
銀湖
■
–
泥崗
–
紅嶺北
■
–
園嶺
–
紅嶺
■
–
大劇院
■
■
–
鹿丹村
–
人民南
–
春風
–
文錦
■
10號綫
福田口岸
■
–
福民
■
■
–
崗廈
■
–
崗廈北
■
■
■
–
蓮花村
■
–
冬瓜嶺
–
孖嶺
■
–
雅寶
–
南坑
–
光雅園
–
五和
■
–
阪田北
–
貝爾路
–
華為
–
崗頭
–
雪象
–
甘坑
–
涼帽山
–
上李朗
–
木古
–
華南城
–
禾花
–
平湖
–
雙擁街
11號綫
碧頭
–
松崗
■
–
後亭
–
沙井
–
馬安山
–
塘尾
–
橋頭
–
福永
–
機場北
■
–
機場
–
碧海灣
–
寶安
–
前海灣
■
■
–
南山
–
後海
■
–
紅樹灣南
■
–
車公廟
■
■
■
–
福田
■
■
–
崗廈北
■
■
■
將來嘅發展
3號綫
福保
–
益田
–
石廈
■
–
購物公園
■
–
福田
■
■
–
少年宮
■
–
蓮花村
■
–
華新
■
–
通新嶺
■
–
紅嶺
■
–
老街
■
–
曬布
–
翠竹
–
田貝
■
–
水貝
–
草埔
–
布吉
■
■
–
木棉灣
–
大芬
–
丹竹頭
–
六約
–
塘坑
–
橫崗
–
永湖
–
荷坳
–
大運
■
■
–
愛聯
–
吉祥
–
龍城廣場
–
南聯
–
雙龍
■
⇔
坪地
地區
8號綫
蓮塘
■
–
梧桐山南
–
沙頭角
–
海山
–
鹽田港西
–
深外高中
–
鹽田路
-
東海道
-
鹽田港東
-
大梅沙
<
東部華僑城
小梅沙
10號綫
福田保稅區
–
桂花路
–
福田口岸
■
–
福民
■
■
–
崗廈
■
–
崗廈北
■
■
■
–
蓮花村
■
–
冬瓜嶺
–
孖嶺
■
–
雅寶
–
南坑
–
光雅園
–
五和
■
–
阪田北
–
貝爾路
–
華為
–
崗頭
–
雪象
–
甘坑
–
涼帽山
–
上李朗
–
木古
–
華南城
–
禾花
–
平湖
–
雙擁街
–
龍平路
–
油甘埔
–
官井頭
–
回龍埔
遠期規劃路線
10號綫(舊)
12號綫
13號綫
14號綫
15號綫
17號綫
18號綫
19號綫
20號綫
海上世界
⇔
松崗
大運
⇔
坪山田頭
大空港
⇔
平湖站
崗廈北
⇔
坑梓
深圳灣口岸
⇔
公明
前海環線
深圳體育館
⇔
平湖北
坪山碧嶺
⇔
坑梓
機場東
⇔
大空港
圖例
:「■」係話呢個站可以轉到嘅路綫(用顏色分開咗);「
灰色
」係起緊或研究緊嘅車站;「
-
」係起緊或建議緊嘅路線;「
⇔
」係重未知車站係點起嘅位。
呢篇
鹽田路站
係關於
鐵路
嘅
楔位文章
,重未完成嘅。麻煩你幫手
補充
佢嘅內容。
屬於2類
:
深圳地鐵車站
鐵路楔類